| theLOVEsc a întrebat:

Cine imi pune niste linkuri dp youtube cu muzica tiganeasca ( nu manele, muzica tiganeasca in limba tiganeasca)primeste funda happy

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Inteleg dorinta ta de a asculta muzica tiganeasca autentica; sunt de parere ca orice popor, orice natie, orice etnie are o cultura proprie valoroasa si ilustrativa pentru diversitatea formelor culturale universale.Muzica tiganeasca autentica e vie,plina de culoare si patos,unica in exuberanta ei; personal,ascult cu incantare unele dintre cantecele lui Sandu Ciorba,cand amuzante, cand patetice, totdeauna exprimand un mod de traire unic si plin de vigoare; poti cauta pe you tube melodiile sale.Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat