| DiDi a întrebat:

Citate!

Care e citatul tau preferat?:-)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Oamenilor nu le lipseşte puterea, ci VOINŢA!" - Victor Hugo

76 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incredere in doua persoane:una sunt eu si cealalta sigur nu esti tu...si nu e citat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi?

da!

sau lasa!

| claudiea79 a răspuns:

Prin ori ce poti cadea in lumea asta nu mai printr-o mare iubire nu< cioran>

| anika33 a răspuns:

''Iubirea este viaţă. Şi dacă îţi lipseşte iubirea, îţi lipseşte viaţa.
''

Răspuns utilizator avertizat
| savingyou a răspuns:

Fericirea este aceea cind dimineata ti se mai permite sa dormi inca 5minute!

don't be sad don't be blue frankstein was ugly too...

| victorrdg a răspuns:

Mai bine o zi vultu decat toata viata cioarabig grin(asta pentru cei carora le place viata)

| russiangirl_2817 a răspuns:

Ghandi said that whatever you do in life will be insignificant but its very important that you do it. i tend to agree with the first part - remember me

| Abby_6693 a răspuns:

Ai bărbia tatălui tău.
Ai veselia mamei tale.
Dar ochii?
Ochii sunt ai tăi...
Ai în tine un aeroport de pe care vin şi pleacă zâmbete.
Porţi tatuat pe obraz primul sărut.
Ai ziua de mâine de partea ta.
Ai câţi ani vrei tu să ai.
Eşti... cine vrei tu să fii.

| yoo_6578 a răspuns:

A fi sau a nu fi asta e intrebareahee heehee hee

| ciprianos a răspuns:

Traim in tara celor liberi si-n caminul celor plictisiti...

| pIsIcUtzA PuFoAsA a răspuns:

Sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.:X:Xbsk>.:X:X

| lemonica a răspuns:

Atunci cand viata iti da lamai, fa suc de mere din ele si uimeste lumea prin felul in care ai reusit.

| chocolate_9669 a răspuns:

Exista doar trei timpuri : trecutul prezentului, prezentul prezentului si viitorul prezentului happy

| mcgogoo a răspuns:

Mors Certa, Hora Incerta!

| alipinky13 a răspuns:

Trăiesc prezentul privind neîncetat prin oglinda trecutului, frământată mereu de dorinţele veştejite de atunci, de zâmbetele răpite cu interes meschin şi săruturile conturate cu un suflet visător!

Dar intr-o zi voi sparge oglinda amintirilor stinse si voi broda cioburile pe o panza noua... voi construi peste ruinele castelului de vise... voi decupa fericirea din cartile cu povesti si voi asambla plina de extaz piesele unui univers maret.

Oricarei femei ii place sa dea impresia ca-si ascunde ghiarele, ca sa-i convinga pe ceilalati ca le are.

Visele sunt secvenţe ilustrate din marea carte a sufletului uman.

O sa ramana amintiri blocate in ochii albastrii goi.Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.

Când nu mai am putere închid ochii şi realizrez că prietenii mei îmi sunt energia.

| cosminaa_9256 a răspuns:

Iubirea? las-o libera. daca e a ta sta langa tine. daca a plecat inseamna ca n. a fost niciodata a ta! m am indragostit de tine andrei