| alinutza4a a întrebat:

Care este citatul vostru preferat? sau ce citate va plac? mersi mult daca se poate sa fie despre viata, enjoing life. dau funda! happy

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

"Multi devin pesimisti alimentadu-i pe optimisti"
"Stam mereu cu cativa pasi prea aproape de noi insine si cu cativa pasi prea departe de semenul nostru"

| Bacemi a răspuns:

Bunul renume al unei femei se datoreaza tacerii mai multor barbati.

P. S : Valabil si invers.

| Nicoleta a răspuns:

"everything will be okay in the end. if it's not okay, it's not the end'

Nu trai in trecut, nu visa la viitor, concentreaza-ti toate eforturile in present

Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. - Antoine de Saint Exupery

Sa iubesti implica riscul de a nu fi iubit inapoi. Sa speri implica riscul de a fi ranit. Sa incerci inseamna sa risti sa da gres, dar riscuile trebuie asumate, deoarece cel mai mare risc in viata e sa nu-ti asumi nici un risc.

Pacat ca prietenii "adevarati" nu sunt chiar asa de adevarati.cand vine alta persoana, te parasesc.

totul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme
" Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come… "
Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat. – Seneca
Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca nu s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati.
Cand simti ca viata nu are niciun rost, gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait.
Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima, pentru ca una din ele chiar va fi. - Jeremy Schwartz
Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. - John Burroughs
Primul pas pe care trebuie sa il faci ca sa obtii tot ce vrei de la viata este asta: Hotaraste-te ce vrei. - Ben Stein
Viata e pretioasa. Viata e fragila. In clipa asta esti, in clipa urmatoare te-ai dus. Fiecare clipa trebuie stoarsa de tot ce se poate da, fiindca nu sti niciodata cand va cade cortina. - Sandra Brown
Viata este unoeri foarte zgarcita: trec zile, saptamani, luni si ani fara sa simti nimic nou. Totusi, odata ce se deschide o usa, o adevarata avalansa patrunde prin spatiul deschis. Acum nu ai nimic, iar in clipa urmatoare ai mai mult decat poti accepta. - Paulo Coelho
Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. - Ashlay Smith

Te poti astepta la orice, de la oricine, oricand.

Daca vrei sa intelegi viata, asta sa-ti fie invatatura dintru' inceput si temelia tuturor rationamentelor si dorintelor tale: nu ai drept la nimic si nimeni nu-ti este dator cu nimic, nici societatea, nici natura. Daca le ceri fericirea, esti un prost; iar daca te crezi nedreptatit pentru ca nu ti-o dau, esti inca si mai prost

| mysterious a răspuns:

"Viata e arta de a desena fara radiera","Intr-o zi, viata iti va trece prin fata ochilor, ai grija sa merite vizionata" sau"Modul in care ne petrecem fiecare zi, e modul in care ne petrecem viata".