Întrebare recomandată | Ald527893 a întrebat:

Cum as putea sa imi perfectionez tehnica in desen? Sa fie mai avansata.Ma pricep foarte bine la desen si la anul pe cand voi intra clasa a 11 a as vrea sa ma mut la Arte.As vrea sa stiu cum pot fi mai buna la desen decat sunt acum.Repet,ma pricep foarte bine.As vrea sa fiu din ce in ce mai buna.
Are cineva niste sfaturi si pentru mine?
Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Munca, munca, și iar munca. Arta e 1% inspirație și 99% transpirație. Pina nu transpiri, nu ai făcut nimic happy.
Și tehnica, si stilul se vor îmbunătăți considerabil după ce vei fi făcut 1000 de lucrări. E mult? Poate că da, dar doar așa vei reuși. Și eu am talent la desen, dar, cand am realizat cît e de lucru pana sa iasă ceva cu adevărat bun, o lucrare de artă, cum lucrez foarte încet (cele mai bune desene ale mele le-am făcut în medie în două săptămâni, la cateva ore de munca pe zi), m-am descurajat și m-am lăsat păgubaș.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate îmbunătăți tehnica de desen cu sfaturi. Desenează, este unicul sfat.
Dar suntcursuri online. Scrie pe Google - Drawing courses.

| BiancaPo8 a răspuns:

Urmareste pe Youtube cat mai multe tutoriale de desen