| creatzata a întrebat:

Cum sa-mi fac parul pentru nunta singura acasa?/?

4 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Vezi ca sunt pe youtube foarte multe tutoriale care iti arata pas cu pas cum sa iti aranjezi parul. Cele mai simple si interesante mi se par cele ale lui Johnny Lavoy (am incercat si eu 2 dintre ele si chiar mi-au iesit). Succes!

| DariaSofia95 a răspuns:

Hmmm...pai ai putea sa til tapezi usor in varful capului apoi sal prinzi la spate cu niste cleme frumoase, iar restul parului sa-l faci cu ondulatorul, ar iesi super! sau ai putea sa faci o impletitura gen "spic", dar care sa vina nu pe mijlok, ci usor intr-o parte, de preferabil stanga, sau ai putea sa faci doar niste bucle simple...sau daca nu cauta si tu pe net niste coafuri mai simple care leai putea realiza si tu acasa la tine

| Mikaelllla a răspuns:

Si eu am o nunta diseara si imi tapez parul, il dau pe spate si il prind in parti cu agrafe. Eu am parul drept. Vad ca tu ai parul cret, ai putea sa il indrepti si sa ti-l faci ca mine.

| Isabellla a răspuns:

Indreapta-l si tapeaza-l cu o perie.happy