| anonim_4396 a întrebat:

Cum se vopsesc ouale cu foita de ceapa?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se fierb bine cojile de ceapa apoi se pun ouale fierte si se mai lasa cateva minute.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Se ia fiecare ou si se infasoara in foite de ceapa inainte de a se pune in oala cu apa si vopsea pentru a se da la fiert.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi, de la mama stiu:se invelesc ouale in foita de ceapa si se baga intr-un ciorap.si se fierb.atat stiuhappyPaste fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu alta metoda mult mai simpla.Foile de ceapa care trebuie sa fie cat de cat multe se fierb intr'o oala. apoi(in timp ce fierbe)se introduc ouale acolo cateva minutehappy
Si nu te mai complici sa invelesti fiecare ou separat in foita de ceapatongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gata, eu mi le-am vopsit astazi:se ia cate un ou, se inveleste in foi de ceapa si apoi se introduce intr-un ciorap.se strange bine si se leaga cu ata sau tot cu o bucata de ciorap.asta daca vrei sa-ti iasa mai frumoase. daca le vrei simple pur si simplu le pui la fiert intr-o oala cu foile de ceapa.mult succes si un PASTE FERICIT!

| nicky a răspuns:

Mama mea pune intr-o oala cat mai multe foite de ceapa le firbe si se obtine acea apa colorata. Ouale le pune intr-un ciorap cu cate un trifoi pe ele sau cu ce vrei tu si dupa fiecare ou face cate un nod la ciorap si le baga in oala cu apa obtinuta dupa fierberea cojitelor de ceapa in care fierbe ouale. Obtii niste oua frumos colorate si cu trifoiului imprimat