| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi s-a părut piesa "Străini în noapte" în noua distribuție (Florin Piersic și Medeea Marinescu)?

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Mie, personal, nu mi-a placut nici cu Emilia Popescu.Desigur nu din cauza actorilor, ii plac pe amandoi la fel de mult dar pur si implu mi s-a parut "fara sare si piper" piesa. Cand s-a terminat, o intrebare ma bantuia si pe mine si pe sotul meu "asa, si? asta a fost marea piesa? gata, deja s-a terminat?" iar cu Medeea sigur nu mi-ar placea pentru ca nu imi place cum joaca ea, in general. Mi s-a parut prea lina, fara actiune, doar doi oameni care glumesc cam fara sens si sare, si isi povestesc viata. Mi s-a parut banala, prea banala pentru asemenea actorii!

| ColorfullColors a răspuns:

Spre deosebire de Minnie, mie chiar mi-a placut piesa. A fost destul de impresionanta. Mai ales finalul.
Era foarte interesant cum fata se dadea drept altcineva de 2 sau 3 ori, si la sfarsit e foarte sentimentala.
Chiar daca totul se petrece intr-o singura camera, si sunt doua personaje (cum a precizat Minnie), au fost momente cand toti am fost cu sufletul la gura, asteptand urmatoatea replica.

Sincer mi-a placut mult piesa, si ti-as sugera sa nu o ratezi, daca ai ocazia sa o vezi.

| Ciprian a răspuns:

A fost super.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa ma duc maine, sper sa nu fiu dezamagita big grin