| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu nu pot sa invat la istorie sunt in clasa a8a am 10 pe linie la ist am 9 si nu merit pentru ca citesc din carte de fapt toti colegii mei fac asta! heeelp si imi place de d.prof e mai glumet nu as vrea sa il dezamagesc cum sa imi intre lectiile mai usor in minte?
P. S. sunt foarteee lungi lectiile

2 răspunsuri:
| Kitty20 a răspuns:

Citesti lectia o data sau de doua ri apoi iei fragmente mivi si le memorezi, si cand inveti alt fragment in repeti si pe cel de dinainte. Eu asa fac!winking

| InSty a răspuns:

Buna nu stiu cat de mult o sa te ajute rasp meu dar, incerc si eu.In primul rand istoria e materia mea preferata deci materia imi intra in cap fara prea multe chinuri dar (cu fizica sunt mai multe probleme) acolo sunt in aceiasi situatie ca a ta.Cel mai bine este sa descoperi cum retii uh mai bine lectiile( sunt persoane de ex care au memorie auditiva ) In al doilea rand lectiile se invata logic te gandesti sa le inveti in ordinea intamplarii faptelor si sa ti le explici in gand cat mai logic. Sper ca te-am ajutat, succes la invatat!