| Alee_6805 a întrebat:

Funda. Vreau si eu cat mai multe metafore si epitete din diferite poezii.Ne-a dat la scoala tema aceasta si am gasit 40 din fiecare, mai imi trebuie 10big grin.Trebuie ceva de genul epitetul...-poezia 'Scrisoarea 1"

3 răspunsuri:
| luv a răspuns:

,, Vis ferice de iubire",, Si imi rasai ca o icoana". a farmecului noapte",, plutesti ca visul de usor",, Ca un inger dintre oameni",, Matasa suna "sub picior,, Rasai ca marmura in loc",, visul de lumina" M. Eminescu poezia,, Atat de frageda "

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Im pleoapele de floare de gutui