| numerandom17 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu ceva
as vrea un site cu diverse argumentari la specii literare, de exemplu argumentare ca un text este nuvele.dar sa fie ceva general, care sa il pot folosi la mai multe texte, si nu as vrea sa fie doar structura, adica doar trasaturi, mi-ar placea sa fie ceva genL

textu ( )apartine specie basm, deoarece reuneste toate trasaturile basmului. in primul rand ( ) n al doilea rand( )autorul foloseste metafore ( )si epitete ( )
in concluzie, textul ( ) este basm deoarece regasim ( )..etc.
in paranteze scrie complecteraza fiecare cu un anumit text.

sper ca intelegeti ce vreau sa zic.si nu vreau pentru o anumita specie literara, ci pentru mai multe daca se poate. si eu am cautat mult dar nu am gasit, poate stiti voi un site.
Ma ajuta si daca imi souneti cum sa caut, adica ce sa scriu pe google ca sa gasesc compuneri ca cea de mai sus.
Nu e tema, dar imi trebuie pentru ca am examen anul asta sad laughing)

Multumesc mult, Fundavotwinking

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Problemă cu făcutul temelor.Nu se admite la TPU.
Ce face roboțelul corector? Nu e vigilent? Doarme?

| numerandom17 explică (pentru corolav):

Ti-am spus ca nu e tema! am examen anul acesta si imi trebuie modele pe care sa le pot folosi

| CRISTINA22223335 a răspuns:

Cred ca te pot ajuta. Uite:
-este prezentata o singura secventa narativa important(si dai exeple cum ar fi: copilul isi face curaj sa mearga singur la magazin.)
-este accentuat caracterul unui singur personaj, prezentat in evolutie.
-se vor prezenta situatii din care sa reiasa trasaturile de caracter ale personajului principal.
Ok sper ca te-am ajutat si mult succes.

| numerandom17 explică (pentru CRISTINA22223335):

Dar eu nu vreau neaparat pentru basm..as vrea pentru mai multe specii literare.