Întrebare recomandată | Alexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx2001 a întrebat:

Hei!
Am si eu o intrebare. a facut cineva un curs foto?
Imi place mult fotografia desi am 14 ani imi place foarte mult
pe viitor mi-ar prinde bine un asemenea curs
P.s: A facut cineva in Iasi?

11 răspunsuri:
| madalinfindrihan a răspuns:

Mai bine inveti singur gratis si eficient ...10074.html

| Unicornaş a răspuns:

Vrei tu neaparat sa dai banii pe cursuri? Nu mai bine inveti singur? Sunt multe carti despre asa ceva.
http://www.elefant.ro/......10074.html

| DarkRevenge a răspuns:

Nop,nu am facut.

| premierevideo a răspuns:

Nu arunca banii pe cursuri foto.Studiaza singur.Cumpara-ti un aparat foto.

| oprintesa a răspuns:

Eu am făcut la scoala. Directorul meu era pasionat de fotografie si a înfiinţat un asemenea curs, de ce nu-i propui sefei scolii voastre sa se faca si la voi unul?

| Smarttool a răspuns:

Stiu ca Canon organizeaza regulat seminarii/cursuri

| Smarttool a răspuns:

Pentru ceea ce tu cauti eu am gasit in youtube cativa pasi introductivi. Atunci cand merg la un curs sa am ceva cunostinte. Pana atunci ma joc cu Canon 1200d si cu aplicatia android cu exemple de foto

| MegaTroller22 a răspuns:

Bravo tie atunci

| AceAlchemist a răspuns:

1. As fi interesata si eu daca s-ar face cursuri gratuite de fotografie/modificat in PS, my little addictive hobby whistling
2. Nu stiu daca s-ar merita sa dai neaparat bani pe cursuri de fotografie, cand majoritatea sau macar cei mai multi sunt autodidacti, adica isi iau o carte/revista despre fotografie si problema e rezolvata. Daca vorbim si de partea de modificat (gen PS), same thing, tutoriale sunt gramada, trebuie doar sa ai imaginatie si creativitate ca sa stii cum poti modifica o poza si incetul cu incetul, inveti.
3. Stiam ca Nikon organizeaza un fel de curs gratis in Bucuresti la achizitionarea unui aparat Nikon (bineinteles) unde poti invata mai multe despre aparatul tau Nikon (daca ai sau planuiesti sa iti cumperi, bineinteles). Cunoscandu-ti aparatul --> stii cum sa faci o poza buna, de aici incepe totul.
4. Eu am avut optional de fotografie in a 10-a si a fost foarte ok, dar desigur, trebuie sa ai un profesor care sa fie cat de cat deschis si sa-i placa sa fotografieze sau macar sa stie despre ce vorbeste, in ce priveste tehnica, compozitia etc. Daca ai un profesor gen, atunci ii poti propune chiar tu daca el/ea nu s-a gandit pana acum. Deschizator de drumuriwinking
Pana atunci....insista sa iti cunosti cat mai bine aparatul (indiferent ce aparat ai), fii curios ce face fiecare setare, invata cateva reguli de fotografiat (regula treimilor etc -gasesti multe pe net-) si in rest...creativitate si multa imaginatiewinking Succes ^^

| Andreea491 a răspuns:

Nu,dar uite https://www.google.ro/......https?/url te poate ajuta.

| amaliaamelia a răspuns:

Poti sa dai bani pe cursuri foto http://www.f64.ro/......i-f64.html

Sau gratis http://www.scoala-fotografie.ro/