| VIctoria2000 a întrebat:

Hei TPU, ma puteti ajuta sa traduc propozitia :"Lucrurile care ar trebui sa ocupe primul loc din viata sunt sanatatea si fericirea"? Am gasit mai multe variante pe net si nu stiu care este cea corecta.

Răspuns Câştigător
| Dragomik a răspuns:

Daca te referi in limba engleza:"The things that should occupy the first place in life are health and happiness."

6 răspunsuri:
| SebylVane1890 a răspuns:

In ce limba vrei s-o traduci?

| VIctoria2000 explică (pentru SebylVane1890):

In engleza am uitat sa prcizez.

| lory5598 a răspuns:

'' Things that should occupy the first place in life are health and happiness' asta este traducerea

| EnterLife a răspuns:

In ce limba?

| VIctoria2000 explică (pentru EnterLife):

In engleza, scuze ca nu am mentionat.

| SebylVane1890 a răspuns (pentru VIctoria2000):

Traducerea lui Dragomik e cea mai corecta big grin Stiu ca e la fel cu cea a lui lory5598, diferenta fiind una mica."Lucrurile" e articulat, deci si in engleza ar trebui sa fie articulat cu art. hot. "the" big grin. Fara suparare...