| anonim_4396 a întrebat:

In ce mod e mai greu de realizat un desen dintre tehnica in carbune si cea in creion?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Eu cred că în cea în cărbune, chiar dacă cea în creion e mai migăloasă

| Cruciuliță a răspuns:

Depinde de mana celei/celui care deseneaza! Pentru un om talentat si plin de har, nici creionul, nici carbunele nu reprezinta un inconvenient, deci un obstacol. Nimic nu-l poate opri. Ti-o spun din experienta.

| Spitz10 a răspuns:

100% e mai greu in carbune.Carbunele e folosit pentru schite(adica cand vrei sa desenezi ceva si nu esti acasa sau no unde vrei sa desenezi, iei o foaie si un carbune si faci numa chestile esentiala cum ar fi corpul mainile picoarele parul si apoi cand ajungi acasa faci dupa schita dar mai conplex)

| LarisaDragomir a răspuns:

Depinde de desenator dar este mai grea cea in carbune.Trebuie mai multa precizie la cea din carbune.

| Daniel_Cimpan_1990 a răspuns:

Depinde de cat de experimentat este artistul. Daca este o persoana calificata ai va fi usor cu carbunele dar daca este incepator este recomandat creionul

| raluca1999 a răspuns:

Pai eu cred ca depinde de cel care deseneaza dar dupa mine aceea in carbune!