| InnocentSmile a întrebat:

La ce profil trebuie sa dai ca sa te poti duce la facultatea de medicina?
Stiinte ale naturii este un profil potrivit pentru asa ceva?
Ce mi-ati recomanda? funda!happy

Răspuns Câştigător
| Schnitzel a răspuns:

Stiinte ale naturii este cel mai potrivit si orice ar fi ramai la profil real.

6 răspunsuri:
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

La Stiintele naturii cu siguranta vei avea parte de foarte multa BIOLOGIE, CHIMIE, FIZICA...aceste trei materii sunt esentiale si neaparat puse la zi (la orice ora din zi si noapte), in cazul in care iti doresti sa devi medic sau sa dai la facultatea de medicina.Deci,teoretic, raspunsul este Da.In cazul in care vei urma profilul"STIINTELE NATURII",nu vei face altceva decat sa te aprofundezi in domeniu si, la facultate, iti va fi mult mai usor, te asigur.Bafta!

| Roメette a răspuns:

Stiinte ale naturii este profilul potrivit pentru ca se pune accent pe biologie, chimie, fizica si mate. In plus facand profilul Stiinte ale naturii daca dai la medicina pare mai usor pentru ca ai fost pe profil specific. Funda? happy

| ɮʟօռɖɖα a răspuns:

Păi. Ştiinţe ale naturii e potrivit!
Şi fiilologie

| steaua95 a răspuns:

Si eu tot la stiintele naturii sunt deci e bine daca il alegi pentru medicina

| Juli15av a răspuns:

Ar putea fi, insa la acest domeniu mai intra si altele asa ca trebuie sa ai grija ce alegi

| ilemuz a răspuns:

Salut,pentru inceput va trebui sa dai admitere la medicina, apoi ai posibilitatea sa-ti alegi o specializare din mapa de optiuni.Stiintele naturii sunt legate de biologie... asa ca nu incurca borcanelehappy