| Lovely_6403 a întrebat:

La voi in familie ce traditii sunt de Paste? Adica cum petreceti Pastele cu parintii vostri? Dau funda si scuze pentru categorie

Răspuns Câştigător
| aNoNiM_3767 a răspuns:

Pai la noi e mai amuzant...luam o creanga de mar inflorit si o punem intr-un ghifeci in casa...acolo primim cadourile(ca de creciun) luam oua de ciocolata si le acundem prin curte si cine pune in cosul lui cele mai multe primeste un iepurasi urias de ciocolatalaughing) FONDA:d

2 răspunsuri:
| KingJulien a răspuns:

Buna lovely eu Pastele mi-l petrec cu familia (mie imi place sa asez masa de Paste cu mamahee hee) cu mancarea :oua rosii,cozonac,pasca, friptura, etc -din astea traditionale happy

| Gabytsa96Girl a răspuns:

In familie facem oua rosii si mancarea traditionala de pasti curat apoi in noaptea de inviere mergem la biserica pentru a aduce lumina...