| limonade a întrebat:

M-ar putea ajuta cineva cu ceva nume de autori care au scris despre teatru neconventional? Sau titlurile cartilor.

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Andreia Sambrian- "Istoria teatrului romanesc si a artei spectacolului" "Istoria teatrului universal si a artei spectacolului"
Bogdan Dragan- "Forme dramatice neconventionale"
Georgeta Iovita-"Atelier de creatie si cercetare teatrala"
Adrian Andone-"Improvizatia scenica"
(astea sunt materiale pe care cu putin noroc le citesti la sala in Facultatile de Teatru din tara)
Poti cauta si carti despre Istoria teatrului, despre fenomenul teatral dar
urmareste sa nu se opreasca clasarea la inceputul sec. XX ci sa aiba macar un capitol acolo despre teatrul contemporan.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Tasteaza pe Google chiar asa:teatru neconventional.

| limonade explică:

Multumesc mult! Am gasit diverse carti dar toate se opresc inainte de ceea ce ma interesa pe mine. Presupun ca esti in domeniu. Succes! Bafta! Spor!(la alegere)