| Aphrodi a întrebat:

Cine imi da si mie nume de autori francezi care au scris carti pentru copii(si numele cartilor) are fundita.

Răspuns Câştigător
| VladinoFun a răspuns:

Parerea mea ca cel mai cunoscut e Jules Verne, doar ca cartile lui nu sunt chiar pentru copii sunt mai mult pentru adolescenti. S-ar potrivi si copiilor deoarece sunt pline de aventura. Niste nume de carti : Les Enfants du capitaine Grant, Un capitaine de quinze ans, Vingt mille lieues sous les mers si multe altele.

1 răspuns:
| stefanvalentin a răspuns:

Deux histoires de Papouch's - scrisa de Eliane Roussel
Le Zméou de la Lune - scrisa de Eliane Roussel