| Zaylos a întrebat:

Niste piese de teatru de 4 personaje? (3 fete si un baiat-daca se poate)

3 răspunsuri:
| AmandinaDragan a răspuns:

Pai e simplu. Alea 3 fete se bat pentru a intra in gratiile baiatului. Dezvoltati!

| Bogdim0t a răspuns:

Dacă te referi la idei, uite aici câteva:
-Un bărbat are 3 iubite, în același timp. Se întâlnește pe rând cu ele si la un moment dat, una îl prinde cu alta la cafenea, iar după vine si cea de-a 3-a. (Desigur trebuie dezvoltată. Dar ideea poate fi înțeleasă)
-O scenetă cu tematica familie, mama, tata, si cele 2 fiice care nu se înțeleg de niciun fel. "Una e alb, alta e negru"
-Poate fi si o piesă cu schimb de roluri (profesori si elevii). Se pot schimba materiile și profesorii în același timp.

| ralbk a răspuns:

"Trifoi cu patru foi" de John Guare
"Piata Mare" de Mircea Stefanescu
"Esti Aici" de Tracy Letts