| robbytz11 a întrebat:

Salut, as vrea sa aflu valoarea unor timbre si stiu cum, exista ceva pe net care poate sa ma ajute?

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Pentru timbrele valoroase exista cataloage specializate.
Pentru timbre actuale, obisnuite valoarea lor este pretul inscris pe ele (doar daca sunt nestampilate).
Daca ai ceva timbre un pic mai vechi, de 10-20 de ani le poti evalua la un magazin de antichitati sau anticariat care are astfel de exponate.

| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, unor timbre de care? Ca exista tibre de la 100.000 euro cel mai scump la 100-200 lei.

| STEFFYAN a răspuns:

E greu sa iti spunem daca nu le avem in fata dar cel mai bine e sa le duci la cineva specializat, pentru ca exista o multime de caractere pentru care se plateste bine.