| RTDRomania a întrebat:

Salut,ce fel de arma neletala imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Reek54 a răspuns:

Daca te referi la pistol ca arma de foc, aceasta este o arma letala, iar tu ai intrebat de neletale.
Daca te referi la pistolul airsoft (cu bile) acesta nu are o putere prea mare de doborare a inamicului, doar in mainile unui expert ar putea fi considerat "o arma neletala", deci..nu iti recomand + ca consecintele sunt foarte grave daca il folosesti pentru atacul asupra unui om.
Cred ca electrosocul ar fi cea mai potrivita arma pentru tine, este legal..nu este letal, este foarte eficient si poti invata destul de usor sa-l folosesti.

14 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Sarcasmul. Cea mai buna arma neletalawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bata de baseball

| Reek54 a răspuns:

Pentru ce?, Aparare, atac?, impotriva la ce?

| RTDRomania explică (pentru Reek54):

Aparare

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns (pentru RTDRomania):

Cutlasses, Revolvere de buzunar, Pistoale cu tranchilizant[mai ieftin spray paralizant, cele de dinainte sunt peste 500$]

| Reek54 a răspuns (pentru RTDRomania):

Box Rozeta (Pumnal), dar trebuie sa stii sa te lupti.
Daca nu, iti recomand electrosoc.
Dar tine minte, chiar si cu o arma puternica in mana, daca nu ai cunostintele necesare poti pierde.

| RTDRomania explică (pentru Reek54):

Bun sfat dar daca imi spui si ceva arme adica pistol iti dau funda

| Reek54 a răspuns (pentru RTDRomania):

Daca te referi la pistol ca arma de foc, aceasta este o arma letala, iar tu ai intrebat de neletale.
Daca te referi la pistolul airsoft (cu bile) acesta nu are o putere prea mare de doborare a inamicului, doar in mainile unui expert ar putea fi considerat "o arma neletala", deci..nu iti recomand + ca consecintele sunt foarte grave daca il folosesti pentru atacul asupra unui om.
Cred ca electrosocul ar fi cea mai potrivita arma pentru tine, este legal..nu este letal, este foarte eficient si poti invata destul de usor sa-l folosesti.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Pistol cu bile.

Răspuns utilizator avertizat
| IgoToHellForThis a răspuns:

Basini carbogazificatoare.

Răspuns utilizator avertizat
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Biciul -eu am unul din Fedevil
Shuriken Star
Katana de antrenament[de lemn]

| RTDRomania explică (pentru Nitescu_Theodor_1995):

Ma refer ca pistol si de ce tip

| 2PacKilluminati a răspuns:

Arme albe, arme de foc..sunt neletale daca lovesti in partea inferioara a corpului.