| anonim_4396 a întrebat:

Comentati-mi si mie va rog frumos urmatorul citat: "Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali." (P. S.-nu, nu este vorba de nici un fel de tema scolara).

1 răspuns:
April
| April a răspuns:

Adevarul acesta il stim decat lumea,de pe vremea cand bunica ne spunea povesti:cum altfel s-ar fi putut explica ca un fiu de imparat o lua de nevasta pe Cenusareasa, cum altfel o fata foarte frumoasa a iubit un broscoi urat ajutandu-l astfel sa redevina la conditia lui de print? Dragostea netezeste cararile oamenilor unii spre altii, dragostea face ca varfurile sa se aplece iar adancimile sa se inalte pentru ca indragostitii sa se intalneasca la jumatatea caii.In dragostea adevarate nu exista stapan si sclav, puternic si slab si nici macar frumos si urat; ochiul celui indragostit innobileaza; as zice ca dragostea e cel mai mare magician care a existat de cand lumea e lume.