| InstructorulTauDeFitness a întrebat:

Sunt un pic derutat. Codul Bushido pana la urma are 8 virtuti sau 7? Vad ambele variante peste tot si nu stiu care este cea corecta. Mersi!

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

1. Corectitudinea
2. Curajul
3.Binefacerea sau milostenia
4. Politețea
5. Onestitatea și sinceritatea
6. Onoarea
7. Loialitatea
8. Caracter și auto-control
http://www.activenews.ro/......tea-124639

| InstructorulTauDeFitness explică (pentru anad):

Mersi de raspuns! Dar mai am o problema! De exemplu curajul intr-un loc este reprezentat de un singur caracter din alfabetul japonez iar in altul e reprezentat de 2 caractere.

| anad a răspuns (pentru InstructorulTauDeFitness):

Nu cunosc problema in amanuntime, ci doar am cautat din curiozitate acest subiect si am gasit acest link.