| inferno69 a întrebat:

de curand m-am gandit sa imi decorez camera si ma gandeam ce culoare s-ar putea asorta cu draperi de culoare albastru

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Culoarea complementară albastrului este portocaliul și este cea mai potrivită. Dacă vrei să vezi cum arată combinația, uită-te la headerul blogului de aici (e combinația mea favorită!) http://lecturirecenzate.ro/

4 răspunsuri:
| kuka a răspuns:

Poti pune un albastru mai inchis, sau o nuanta mai deschisa. Sau, daca vrei ca atmosfera sa fie mai dinamica poti pune un oranj dar sa nu fie prea puternic pentru ca ai putea avea probleme cu ochii si cu nervii, de obicei o culoare gen oranj sau rosu puternic are efecte psihice cam nasoale. Incearca pentru pereti nuante de culori, nu culori pure.

| anadark84 a răspuns:

Bleu, alb, chiar si lila...

| miriammiki a răspuns:

Galben!

| diy99 a răspuns:

Pentru albastru se potriveste ce mai bine violetul, portocaliul.