| BezeaToxica a întrebat:

Voua ce va aduce aminte de copilarie? Am nevoie de cat mai multe idei big grin
Trebuie sa fac un desen pe tema asta si nu am nici o "imagine" in minte...
Puteti sa spuneti despre orice, chiar ma gandeam sa fac unul cu toate personajele de desene(clasice). Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Saniusul, jocurile de afara cu copiii de la bloc, bunica si prajiturile ei, facutul de casute din niste paturi legate de gardurile caselor si joaca cu papusi, balaceala la mare din vacanta de vara... si altele dac-or mai fi s-or mai povesti.

| Helpmeforfree a răspuns:

Bună.

In primul rand, bafta, in al doilea rând, uite ideile:

Eu imi amintesc primul animal de companie, spre exemplu, ce bucurie am simtit cand mi-a spus happy

Mai pot sa iti spun spre exemplu următoarele lucruri:
Zilele mele de naștere, primele zi de scoala si amintiri mai vagi, precum atunci cand am invatat sa mergem pe bicicleta, certuri cu frații si surorile si copii, vecini.

Alte idei ar fi sa povestesti o perioada din viata ta, de cateva zile, nu doar o amintire.

Depinde si ce copilarie te referi, pana la 18, 10, 14 ani sau ce vârsta?

Daca mai doresti, iti pot oferi, dar mai da detalii happy
Da comm la comentariu ca daca nu nu. L vad

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

O plimbare in natura,joaca in gradina, picnic la munte langa rau, invatatul mersului pe bicicleta, joaca cu papusile/masinutele, etc.
Fundita?

| gabriellekasia a răspuns:

-casa bunicilor
-anumite feluri de mâncare
-semnele de pe genunchi
-colindele
-desenele animate, cum ai zis și tu (aici le-ai putea desena pe toate în ipostazele care-ți amintesc ție de copilărie, gen să-l schițezi pe Tom căzând cu bicicleta, etc).