| nimenisinimik a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat foto DSLR.Va fi primul si chiar imi doresc sa fac poze de calitate si chestii de genul.Ideea e ca am vazut un Nikon d5100 la un pret relativ ok.Sunt incepator si banuiesc ca ar fi bun.Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| AaaaaAalexx a răspuns:

Parerea mea este ca nu are rost sa iti cumperi un dSLR, din care nu stii cum sa scoti ce e mai bun. Mai bine iti cumperi un bridge, inveti tot ce inseamna setari, compozitie, etc si apoi, daca crezi ca merita investitia, iti cumperi un dSLR. Parerea mea.

| ApTvFilms a răspuns:

Pt incepatori e bun un Nikon D3200, ca sa te inveti cu DSLR. urile. Si eu planuiesc sa-mi iau tot Nikon d5100 dar e mai complicat un pic cu el.