| AtmosphereO2 a întrebat:

Salutare, oameni buni! Cei pasionați de arta fotografică, cumpărați cărți pe această nișă? Dacă da, ce mi-ați recomanda? Sunt un novice în acest domeniu.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba citesti daca practica lasa de dorit, daca voiai sa inveti despre asta invatai la un liceu de media unde faci practica + teorie cu specialisti. daca esti un incepator nu exista o carte sa te-ndrume.

| AtmosphereO2 explică (pentru anonim_4396):

1. De unde știi câtă practică fac și cât citesc?
2. Fotografia e un hobby, nu vreau neapărat să fac o afacere din asta.
3. "Dacă voiai". Încă mai vreau, tocmai de aia am postat aici. Mi se pare simplu de înțeles.
4. Există astfel de cărți. Suntem în secolul 21, unde fiecare subiect e despicat în 16, în cărți.
P.S Am obținut deja cel puțin 6 cărți despre tehnica fotografică pentru începători, scrise de specialiști, asta ca să nu crezi că totul se limitează la un șablon de gândire.
Mulțam!