| drivere a întrebat:

Se deconteaza bilete la liceul Nicolae Iorga din Braila la Mate-Info

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Normelor metodologice referitoare la decontarea cheltuielilor de transport pentru elevii care nu pot fi scolarizati in localitatea de domiciliu, aprobate prin Ordinul MEC nr.329/ 2007, art.1, se deconteaza abonamentul pe distanta de cel mult 50 km. Pentru distanta mai mare se deconteaza contravaloarea a 8 calatorii dus-intors pe semestru. Daca te incadrezi in cele de mai sus trebuie sa faci cerere la liceu, o depui la secretariat si ti se va deconta. Bilete nu se deconteaza, decat in ipoteza a II-a, respectiv cei care stau peste 50 km si numai 8 calatorii. De asemenea, in ambele cazuri, trebuie sa fie indeplinita si conditia de a nu putea fi scolarizata in localitatea de domiciliu. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii mai explicita, nu putem ghici ce bilete vrei sa decontezi. Numai bine!

| drivere explică:

Eu sunt de la tara si vreau sa decontez bilete de transport de la tara pana la br si vreau sa stiu daca se deconteaza bilete la liceul Nicolae Iorga din Braila la Mate-Info