| blancheblur a întrebat:

Stie cineva vreo carte care se foloseste la actorie. Vreau sa o folosesc mai mult pentru exercitii de dictie, dar daca este vreo carte care sa explice cum sa privesti un om in ochi sau astfel de gesturi ar fi minunat. Nu planuiesc sa urmez cariera dar nu strica niciodata sa poti vorbi corect SI in fata unui public fara a arata vreo emotie.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

O astfel de carte gasesti aici:
http://ro.scribd.com/doc/2414616/MICHAEL-CEHOV-exercises-for-actors
Mai exista un manual scris de Ivana Chubbuck-"Puterea actorului", despre care se spune ca este foarte bun, dar acesta il gasesti doar in librarii.

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Bibliografii ale lui hitler, lenin, stalin, mari conducatori, fara apucaturile lor