| Cavani1999 a întrebat:

Buna,va rog frumos sa ma ajutati.Ce pot sa fac sa vorbesc corect...Credetima m-am chinuit facand o luna in fiecare zi exercitii de dictie, am citit 5 carti intr-un an dar vorbesc la fel, credeti ca daca cresc mare voi putea vorbi corect poate cu trecerea varstei...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ForYouBaby a răspuns:

Cu siguranta este o problema care va trece cu anii :) citeste in continuare carti si uite poate asta te va ajuta mai mult :)
http://dexonline.ro/articol/Ghid_de_exprimare_corect%C4%83
Incearca si o sa reusesti nu te da batut :) oricum eu cred ca va trece in timp, o sa vezi ca va fi bine :)
Succes :) Sa ai o zi minunata :)

| Cavani1999 explică (pentru ForYouBaby):

Sper sa fie asa...multumesc oricumhappy

2 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Mai fă exerciţii câţiva ani şi vei vorbi normal.Cum a zis şi @ForYouBaby, nu te da bătut.