| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti 3 scriitori romani ale caror nume incepe cu aceiasi litera si sint nascuti in localitati care incepe cu aceiasi litera?

15 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Daca la varsta asta te duci totusi la scoala, pot deduce ca esti profesoara. De ce nu?

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Aici nu iti facem tie temele, rezolva-le singur.

| KellyGreen a răspuns:

Cred ca, crezi gresit. Si nu iti raspund nu pentu ca nu stiu ci pentu ca in regulamentul TPU scrie foarte clar ca nu facem temele.

| KellyGreen a răspuns:

Sincer nu ma intreseaza ca ai 45 de ani, este o intrebare impotriva regulamentului site-lui si scuze ca te intreb dar tu te duci la scoala la 45 de ani?

| KellyGreen a răspuns:

Da, te incurci in minciuni.

| susanumarian a răspuns:

Sincer nu stiu pentru ce ati trebuie tie asa dar abar n-am eu laughing))))

| ginuta1252 a răspuns (pentru susanumarian):

Scoala iti spune ceva

| RuxyzLOL a răspuns:

Pentru ce iti trebuie asa ceva?laughing) thinking

| ginuta1252 a răspuns (pentru RuxyzLOL):

Scoala iti spune ceva?

| LaLooxD a răspuns:

Lol,esti profesoara si totusi nu esti in stare sa scrii o fraza fara niste greseli gramaticale grave pentru varsta ta?winkingDaca ai pus intrebarea asta esti profa` de romana nu? Fata ti-a spus regulile site-ului si tu ai apreciat chestia asta ca fiind spusa cu rautate.Nu mai minti ca nu vei pacali multa lumehappy.Si nu te grabi sa scrii nu stiu ce comentarii "intelectuale" ca as fi rautacios sau ce cuvinte iti mai vin tie prin cap, nu ma afecteaza. Spun asta ca sa te gandesti de mai multe ori cand incerci sa minti pe cineva.Bafta!

| LaLooxD a răspuns:

Sabin89 a răspuns:
Daca la varsta asta te duci totusi la scoala, pot deduce ca esti profesoara. De ce nu?
ginuta1252 explică (pentru sabin89):
Da corect si si daca asi face o scoala acum mie una nu mi-ar fi rusine pina la 60 de ani poti face scoala dar Petite vazind ca sint noua in loc sa ma indrume sa imi expice se ea de mine doamne rautate de femei nu imi vine sa cred citi draci au unele femei. Prin acel "Da corect" nu vroiai sa spui ca esti profesoara? Eu incerc sa iti explic ca nu era rautacioasa si ca nici eu nu iti spun lucrul asta cu rautate straight face.

| EduardVikingul a răspuns:

Costel Paleașcă din Ceamurlia.
Codruț Pușcărieș din Coțofenii.
Cârlan Pârâciosu din Căldărușani.

Sursa: Lista scriitorilor români ale caror nume încep cu aceeasi literă și sunt născuți în localități care încep cu aceeași literă de pe http://3dy.ro

| ginuta1252 a răspuns (pentru EduardVikingul):

Hei lasa-i pe astea trebuie scriitori adevarati scriitori mari

| ginuta1252 a răspuns:

La scoala am nevoie doamne am primit 10 intrebari la care musai sa raspund daca nu ma pica eu sint noua aici credeam ca gasesc aici raspunsu vad ca ei sa lasam mai astept poate poate deci la scoala ca doar nu la coafor

| ginuta1252 a răspuns:

Din pacate nu am cont pe Facebook imi pare rau