| andrada005 a întrebat:

Vreau sa devin actrita... ce etape de pregatire trebuie sa folosesc? facultate? ...liceul am inteles ca nu conteaza...de aceea o sa ma axez pe franceza...

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

De ce nu incerci mai intai sa te inscrii in trupa de teatru a scolii? ar fi un prim pas...nu te costa nimic, si in plus iti cresc sansele de a te remarca cineva... daca ai posibilitatea, poti urma universitatea media pro... dar acolo trebuie sa ai mare talent...

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai am inteles ca la IATC sunt si cursuri de pregatire inainte de examen (contra cost) vezi intra pe site-ul lor si vezi mai multe. Am citit si cateva intrebari pe forum. Una din ele mi s-a parut foarte asemanatoare cu a ta.
http://www.unatc.ro/
tot acolo ai si tematica cursurilor de pregatire. Vreau sa zic ca poti sa-ti faci o idee cam ce anume se cere din tematica aceea. Spor la invatat si bafta multa. Sper sa ajungi o mare artista - pentru toate insa trebuie multa, multa munca si foarte mult talent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza liceul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nici nu stiu, eu singura vreau sa devin actritza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am acelasi vis ca si tine