| Irw a întrebat:

Salut everyone.
As vrea sa stiu pe ce trebuie sa ma axez daca vreau sa devin contabila.
Conteaza cel mai mult matematica si informatica. Si altceva?
Pentru cine e din Craiova:
in care liceu ar trebui sa intru si cu ce medie pentru a deveni contabila.
Va multumesc! La revedere.

4 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Economia şi contabilitatea contează cel mai mult. Apoi evident matematica. Info îţi trebuie, dar nu la un nivel sofisticat. Cel mai bine e să urmezi un liceu economic. Nu te aştepta să se intre cu medii uriaşe la colegiile economice, că n-o să întâlneşti asta, în schimb vei învăţa multe lucruri care te vor ajuta pentru facultate. Baftă!

| xxdd a răspuns:

Cel mai simplu ar fi in liceul economic, gheorghe chitu, unde se intra destul de usor,. cu 7 si ceva thinking

| xxdd a răspuns:

Atunci poate C.N Elena Cuza...

| Irw explică:

Pai da, dar sa fie si un liceu bun.