| adam99 a întrebat:

Ziua barbatilor?

16 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Ziua barbatilor pe 09 martie cand este sarbatoarea celor 40 de muceniti(sfinti)... ooo... si se vor bea si 40 de pahare.
Ziua Tatilor/sunt barbati, nu?/ in Romania este in prima duminica din luna mai, iar Ziua Mamei in Romania este in a doua duminica din luna mai, este LEGE data in acest sens.
Ziua Internationala a Femeii - 08 martie.
Ziua Internationala a Tatalui - 09 iunie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe 9 martie.
Pa, pa.

| Bishop a răspuns:

Da, pe 9 martie

| ZoZoHeart a răspuns:

E pe 5 mai. Eu asa stiu. De fapt, doar ziua mamei se stie exact. Restul sunt doar presupuneri.

| ZoZoHeart a răspuns:

Dar si pe 9 martie.

| ady2607 a răspuns:

In fiecare zi...

| adydassler a răspuns:

5 mai. a facut anul trecut bergembir un sondaj si atunci a fost aleasa ziua NOASTRA a BARBATIILOR :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 9 mai nu martie, ca atunci o iau razna si femeile nu numai barbatii rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 mai

| TooNight a răspuns:

Pe 5 mai. Funda?

| Didw a răspuns:

9 martie = ziua baietilor/barbatilor
este imediat dupa ziua fetelor/mamelor/femeilor

| oleee a răspuns:

Nu este pe 9 martiewinking nu are legatura cu ziua barbatului...bergenbier a facut o campanie pentru ziua barbatului si s-a declarat ziua de 5 mai ziua..."oficiala" a barbatilorhappy cel putin asa sarbatoresc eu.cu o lada de bergenbierlaughing

| Elaaaaaaaaaa a răspuns:

Toata ziua!hee hee

| tamara27 a răspuns:

Waw ce va contraziceti pe aici.eu stiu ce este pe 5 mai, deoarece la noi se si tine asa zisa "nedeie" de ziua barbatului pe 5 mai eeeeci de cand ma stiu ziua barbatului este pe 5 MAI!

| tamara27 a răspuns:

laughing) toti am gresit laughing este pe 5 august pentru ca tata cum este miner la el sa doau beri pentru ziua barbatului big grin...deCi e pe 5 AUGUST

| adam99 explică:

Ziua internationala a barbatilor este deja de 10 ani din 1999 fondata in Trinidad si Tobago si se serbeaza in ziua de azi in aproximativ 15 tari, mai multe detalii referitor la aceasta zi le puteti gasi pe site-ul global pentru extinderea acestei sarbatori http://www.mensday.ws

Întrebări similare