| Diabl0 a întrebat:

Ai voie sa pui eleron pe portbagajul masinii? In genul asta: http://cotuning.ro/accesorii-exterior-eleroane-c-142_278 mulumesc.

Răspuns Câştigător
| SyBy92 a răspuns:

Da, dar cred ca stii, ca trebuie omologate! Posibil sa ti-l omologheze. Ca fara, ai norocul sa dai peste politie, iar asta costa mai mult ca spoileru'. Aste care mi le-ai aratat mi se par in ordine. happy

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai voie, sau, mai bine zis, nu-ti are nimeni grija. Se poate considera si 'incarcatura', iar legea spune doar ca nu ai voie sa depasesti gabaritul, cu exceptia incarcaturilor mai lungi decat masina, pe care ai voie sa le transporti cu "coada" in spate, semnalizate.