| MihaiN1 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa imi iau un scuter sau atv.

As vrea sa imi spuneti parerea voastra ce credeti ca mi s-ar potrivi un scuter sau un atv?

Si as vrea sa imi spuneti unde pot gasi (second hand, nu vreau neaparat nou ) si o firma bun si un pret rezonabil

Multumesc!

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai ATV de 49... gasesti Linhai Joker singurul model cat de cat ok, dar nici ala, si la banii astia mai bine iei un scuter Honda si te tine o viata nu un an!

| mgtow a răspuns:

Scuterul e mai comod pentru ca asa te bagi prin locuri mai grele si masina nu poate intra.

| pwp a răspuns:

Scuterul e mult mai super.

| tapeee a răspuns:

ATV se conduce doar daca ai permis, cat. B. Deci scuter(Desi si ala mi se pare ca de la 16 ani ai voie, "regulamentar").

| Mirel_8882 a răspuns:

Sa nu uiti sa iti faci asigurare!

| scofield450 a răspuns:

Depinde de ce iti place... trebuie sa le incerci pe amandoua mai intai de toate. Eu unul am preferat atv-ul pentru ca mi se pare mai distractiv si desi este de 350cc il pot conduce fara permis deoarece am primit acte de 49cc. [Daca esti interesat, desi nu sunt pe deplin multumit de ei, poti incerca http://vand-atv.com/ ]