| AtateaConditii a întrebat:

Am auzit de curand ca exista o masina care se poate conduce fara permis. Cum ar fi Axiam sau ceva de genul. Se poate conduce numai in oras? Costa mult? Consuma multa benzina? Poate fii condusa de un minor ( 16 ani)? Funda mare :*

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

16 ani = permis A1, B1 sau AM. nu exista vehicul cu motor sa fie condus pe drumuri publice fara permis. aixam se conduce cu B1

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai exista niciun vehicul care poate fi condus fara permis. In cazul Aixam ai nevoie de categ B1 care se ia la 16 ani. Opoti conduce unde vrei mai putin pe autostrazi. Costa enorm masina, cateva mii de euro

| Λndrei a răspuns:

Eu nu cred că tu poți intra în trafic, MAI ALES ÎN ORAȘ, fără să ai habar de câteva reguli de circulație. Nu cred că nu ai nevoie de permis sau poate măcar instructaj ceva, să înveți regulile acestea.