| roon3y a întrebat:

Am auzit de la un prieten ca daca ai cumpara o masina noua pe numele firmei ar fi mai ieftina(fara leasing)Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Http://www.cabinetexpert.ro/......-util.html

- art. 152 din Legea nr. 571/2003 privind Codul Fiscal cu modificările şi completările ulterioare,
- pct. 3 din Hotărârea Guvernului nr. 44/2004 pentru aprobarea normelor metodologice de aplicare Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal cu modificările şi completările ulterioare,
- Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr.117/2010 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal şi reglementarea unor măsuri financiar-fiscale – text integral,
- pct. 62 alin.(3), (6) din Hotărârea Guvernului nr. 150 pentru modificarea şi completarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 44/2004.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde. Sunt niste conditii pe care daca le indeplinesti esti scutit de TVA!

| push2gl a răspuns:

Este ceva legat de '' tva deductibil '' parca, poti cauta asta pe google daca vrei

| roon3y explică:

@FurtunaDiesel imi poti spune cam ce conditii? multumesc anticipat