| Iulian_Dragos_1993 a întrebat:

Am bagat 7 litri de benzina cuiva dupa am bagat peste 19litri de motorina... credeti ca se intampla ceva

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, se pot intampla "chestii" rele in motor, mai ales daca e pe motorina. Mai baga vreo 2-3l de motorina, cu vreo 200ml de ulei pentru amestec 2T.
Ideal era sa dai afara tot, si sa pui doar motorina, sau sa pui macar 40l de motorina, si cate 15ml de ulei 2T pentru fiecare litru.

| KaTsSu a răspuns:

Fă cumva și golește cât mai repede rezervorul făra a continua să mergi și bagă ce ii trebuie.
Merge la un full de motorina 1l de benzina pentru a evita pericolul de inghet, dar in nici un caz o asa cantitate.
Ai un risc foarte mare de a distruge motorul. Iti va merge foarte putin dupa aia se va oprii si daca continui sa il pornesti ii poti spune pa.
Goleste rezervorul si baga ce trebuie.
Spet ca te-a ajutat raspunsul meu.