| anonim_4396 a întrebat:

Am cam dat de belea cu soferitu` asta. Deci: cand se anuleaza punctele de penalizare? Dupa 6 luni daca nu ai mai luat puncte de penalizare in ultimele 6 luni? E adevarat?big grin Tin sa precizez ca mi-au 'furat' din puncte pentru c-am depasit viteza legala nu pentru ca-s o sofer prostbatting eyelashes, daa?laughinglaughing

5 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Punctele se anuleaza la exact 6 luni dupa ce le-ai primit. Daca astazi primesti 4 puncte de penalizare, vezi sa nu le incurci cu puncetele amenda, si mai primesti peste 3 luni alte 2 puncte. Tie aceste 4 puncte iti vor expira in 6 luni iar acele 2 puncte vor expira in 6 luni de la data la care le-ai primit. Nu se acumulueaza si expira la 6 luni dupa ce ai primit ultima oara punctele.

| koool a răspuns:

Da 4 luni!

| claudiua a răspuns:

Da in 6 luni, daca nu acumulezi altele se anuleaza.

| DarkRose a răspuns:

Buna. Dupa un an de zile ti le dau inapoi, daca esti cumintetongue

| FashionDiva a răspuns:

Ca sa scapi de problema asta poti folosi aplicatia de aici - http://www.punctedepenalizare.com

Tii evidenta punctelor foarte usor si gratuit :)