| anonim_4396 a întrebat:

Am facut contestatie la tribunal, pentru o amenda si as vrea sa stiu daca pierd procesu, mai platesc amenda?

7 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Sar putea sa castigi procesul am participat la unul in calitate de martor intr-un accident si isa retinut permisul celui care a produs accidentul si a cistigat procesul si la tribunal nu a fost nici un reprezentant al politiei rutiere si tipu a castigat. nu poti sa stii dar intreaba-te de ce ai primit amenda si pe viitor nu mai faci greseli ai facut tu ceva nu degeaba tea oprit si tea dat amenda

Răspuns utilizator avertizat
| Vizitiul a răspuns:

Pai, ai facut contestatie cu scopul de a nu platii amenda, daca pierzi procesul, platesti amenda!
E logic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai raspunsuri aiuritoare.
Contrestatia la procesul verbal este scutita de taxe judiciare adica de - taxa de timbru -!
Daca nu se anuleaza amenda, nu se platesc majorari ci se stabileste de instanta in cit timp trebuie platita amenda stabilita in procesul verbal care face obiectul contestatiei.
Asa ca daca pierzi, platesti NUMAI amenda si atit!

| piciuk a răspuns:

Normal ca o platesti. nu numai amenda ci si cheltuielile de judecata

| Goofy77 a răspuns:

Cel mai bun raspuns si realist este cel dat de mg

| MiReLa_3183 a răspuns:

Daca pierzi procesul o sa trebuiasca sa platesti si amenda si cheltuieli de judecata...hee hee proiprie experientahee hee