| MasterTrap94 a întrebat:

Am o dacie 1310. De la un timp a inceput sa porneasca cam greu trebuie sa dau intruna de pedala de acceleratie ca sa porneasca. Merg putin cu ea si la un moment dat incepe sa se innece si se opreste trebuie sa lucrez mai mult cu ambreaju ca sa nu se opreasca si sa apas intruna pe acceleratie ca sa isi revina ( asta la viteza mica 20km/h). Deci se inneaca si se opreste brusca asa... Va multumesc!

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Reglează-i platina și curăță bujiile.

| CatalinOrzan a răspuns:

Curata jiglerele si membrana mompa sprit si supapa de la furtunul de admisie, si te asigur ca va functiona perfect!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna asa patea si tata, si era din cauza la benzina, acea benzina pe care o cumpara de la o benzinarie era cu motorina amestecata si se infunda nu stiu ce si tot asa patea ca tine, tata lua de acolo de la motor ceva(filtre nu stiu exact)si sufla in ele(acestea erau mici aproximativ ca o baterie de telecomanda iti explic asa poate tu stii exact ce sunt alea), incearca sa faci asa cum ti-am spus si schimba si locul de unde cumperi benzina

| SoulReaver a răspuns:

Da ce a zir Orlando si sufla in jigler poate are mizerie. Poti verifica si filtrul de benzina sa nu aiba impuritati.

| EddiWeed a răspuns:

De la alimentatie, posibil nu trage benzina cum trebuie sau benzina are probleme