| Num3Ascuns a întrebat:

Am o mica problema cu Atv-ul:Cand il pornesc si incerc sa il accelerez se ineaca(nu vrea sa creasca in turatii) si face mai mult cand abia l-am pornit. Ce are este ceva putin infundat la el? Apropo benzina imi vine prin cadere. O fi din cauza carburatorului? Si vara porneste mai greu.Vara!

9 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Curata carburatorul si schimba bujia.

| activ a răspuns:

Desfunda carburatorul cu solutie speciala, solutia se numeste decarburare

| Radu15 a răspuns:

Schimba filtrul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da carburatorul e de vina asa pateste masina lu maicamea cand pornesti atvul accelereazal 4 secunde si nu se inneaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atv-ul este pe injectie?

| marius5600 a răspuns:

Vezi cablul de turare

| zzurs a răspuns:

Ai gunoaie in carburator ia si scoate-l si curatal si sufla jigloarele si nu ai sa mai ai problema asta

| Petru_Damian_1984 a răspuns:

Am si eu aceeiasi problema cand il acelerez se ineava

| Petru_Damian_1984 a răspuns:

Am si eu aceeiasi problema cand il acelerez se ineaca