| Hriscu_Ionut_1999 a întrebat:

Am o motocoasa model rusesc i-am schimbat carburatorul și mers cam jumate de ora cât am taiat cu ea și după nu o mai pornit. Când închid socul și trag de accelerație pornește și după moare motorul. Help Pliz nu știu ce sa ii mai fac

1 răspuns:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Posibil sa traga aer fals pe undeva, verifica etansarea sau verifica filtrul din rezervor (vezi sa aiba si suspapa pe capac), sa nu fie infundat carburatorul, desfaci cu grija membranele si vezi in ce stare este acea mica sita dintr-o gaura infundata...NU UMBLI la suruburile de reglaj H si L.