| catalin29 a întrebat:

Am o problema, am cumparat o masina adusa din Germania. In momentul achizitionarii nu am avut buletinul la mine, pur si simplu nu era in portofel, era intr-un sacou acasahappy. Am facut factura de vanzare cumparare pe numele prietenei mele. Acum daca vreau sa imi iau numere rosii la masina e necesar sa inchei un contract de vanzare cumparare pe baza facurii la un notar cu prietena mea sau nu are importanta pe ce nume e facuta factura? Ii prima data cand inmatriculez o masina! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca s-o poti inmatricula trebuie ca masina sa fie pe numele tau, asa ca va trebui sa inchei contractul de vanzare-cumparare cu prietena. Numai bine!