| danutyqwe a întrebat:

Am o Solenza din 2004, la care nu-mi mai merge inchiderea centralizata de pe cheie iar cand pun contactul ledul de la bord palpaie intruna repede si nu porneste. Daca tin apasat pe butonul cheii in contact fiind becul se aprinde si se stinge si doar asa porneste!
Ce ma sfatuiti sa fac?
FUNDA FUNDA

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Din cate am experimentat la chevrolet-ul meu daca bagi cheia in butuc poti apasa pe inchiderea centralizata ca nu va avea nici un efect. Iar in cazul tau probabil ai ceva probleme la contact/cip din butucul masinii.

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Probabil e modulul inchiderii centralizate defect. As zice sa mergi cu ea la un electrician priceput, sa iti monteze alt sistem de inchidere centralizata.

| JustUS1602 a răspuns:

Am si eu o Solenza doar ca din 2003 si te anunt ca inchiderea centralizata merge mai greu dar merge doar de aproape.
Daca nici asa nu merge atunci du-o la verificat sa nu aiba vreun cabliu topit/ars.