| Casian76 a întrebat:

Am obținut permisul de conducere acum 6 luni dar nu am bani de mașină momentan. Eu nu cred ca am cum sa uit sa conduc pana îmi cumpăr mașina.
Există șanse sa uit sa conduc în timp?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt persoane care nu conduc ani de zile si tot stiu sa conduca daca le dai o masina. Iti mai pierzi din siguranta dar nu uiti cum sa conduci

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Principiul conducerii unei masini nu il uiti dar sigur iti va fi greu pana sa incepi sa te coordonezi bine iar

| AnastasiaK a răspuns:

Condusul asta care nu se uita il inveti in maxim o ora de la prima sedinta. Si un copil mic poate sa stie sa conduca (unul care ajunge la pedale). Problema e sa conduci si bine, iar dupa ce abia iti iei permisul, nu prea e cazul... dupa un an sau mai mult dupa ce l-ai luat si n-ai mai condus, eu cred ca daca nu-ti mai iei niste ore sau pe cineva experimentat in dreapta la inceput, o sa fii ori pericol public ori o sa incurci traficul...ca multi altii de pe strazi de altfel.

| RKBlue a răspuns:

Poti sa-ti pierzi din siguranta si sa ti se para ca nu mai stii toate aspectele condusului, dar asta se intampla dupa mai mult timp(cativa ani).
Nu cred ca ai cum sa uiti asa ceva.E aproape ca si cu mersul pe bicicleta.
Dar daca ti-e teama, poti sa mai imprumuti masina unui prieten odata pe luna si faci cate un tur de oras sau ceva.

| StefanDrg a răspuns:

Nu uiti sa conduci odată ce ai învățat. E ca mersul pe bicicleta. Dar daca ai de la cine sa împrumuți o masina ar fi bine

| Dobrinx a răspuns:

Eu am condus o masina la aproximativ un an dupa ce am luat permisul. Nu uiti sa conduci, poate sa opresti motorul de cateva ori [ este normal ].

Evident iti sugerez sa te urci la volan cu un sofer in dreapta daca o sa conduci asa de tarziu o masina [ asa am facut si eu ].

O sa inveti repede nu iti face grij;]