| Mariusica2233 a întrebat:

Am picat astazi a 4 oara sala, fac chestionare zilnice, cu 22-24 si mai in mare parte le stiu pe de rost, dar cand ajung la sala la examen intr-un in panica ma cumprind emotiile si uit tot, ce e de facut?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa incerci cumva sa numai ai atatea emotii
de ce sa numai ai emotii? pentru ca acum ai experienta si stii cum se desfasoara aceste teste
poti cere si sfatul farmacistului daca exista un supliment eficient din plante care sa te faca sa iti diminuezi emotiile avute atunci cand dai sala! dar schimbarea si controlarea acestor ganduri si emotii trebuie sa vina de la tine in primul rand! acele suplimente pot fi sau nu un ajutor, pot si placebo la fel de bine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chestionarele de pe site-ul oficial sunt doar o mica parte din totalul de intrebari. Poate le-ai invatat pe alea, iar cand mergi la examenul real, si dai de intrebari noi, ramai cu ceea ce stii de fapt.
Sau poate ai facut chestionare de la o alta sursa decat cea oficiala, iar in cazul asta, sunt complet irelevante.

| Dragobeta a răspuns:

Aia e problema, ca le inveti pe de rost. Invata-le logic si nu vei mai avea probleme.

| LisaJulie a răspuns:

Ai luat în considerare faptul ca te grăbești! În cât timp faci chestionarele?