| anonim_4396 a întrebat:

Am pus o frana brusca azi, nu chiar foarte tare, mai aveam pedala. Problema este ca s-a auzit un zgomot puternic sub podul pedalier si o trepidatie ciudata a masinii (ceva gen drum de piatra). Tin sa mentionez ca discurile arata ok, iar placutele fata aproape noi, doar cele de pe spate sunt cam uzate. Nu mi s-a mai intamplat pana acum, care sa fie cauza si cum remediez problema? Audi A4, 1.9 TDI, 2004. Multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce zici tu acolo pare doar ca a intrat abs ul

| Paul754880338 a răspuns:

A intrat A.B.S-ul. Este o functie care la franarea de urgenta intrerupe blocajul si inclusiv patinarea rotilor franate, pentru a permite virarea in timpul acesta.

| MariaDm123 a răspuns:

Presupun că ti a intrat ABS-ul?