| adyzone a întrebat:

Am si eu o problema cu o Alfa Romeo 159 1.9 benzina. Astazi a inceput sa se auda un zgomot intermitent (pare ca atinge ceva pe la motor sau roata nu-mi dau seama exact de unde vine exact, cert ca din fata). Se opreste doar cand accelerez, chiar daca o fac foarte putin si cand franez. Aveti idee de la ce ar putea sa fie?

1 răspuns:
| nixon2016 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema doar ca la un alfa 156 1.8 benzina. Sambata o sa desfac motorul pentru al curata si sa schimb niste garnituri si o sa aflu de la ce e si iti voi spune si tie daca doresti.