| GHStefan a întrebat:

Am un BMW e90 2008 pe schema de pe panoul cu siguranțe îmi arată anumite siguranțe gen de la motor sau altele pe care eu nu le am in tablou, trebuie puse neaparat?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel mai bun sfat cand mergi in oras opreste la orice service multimarca, cere un electrician, ii spui uite ma nene nu ma pricep, spune si dumneata conform acestui tabel, ce sigurante trebuiesc si care nu, care sunt arse si care nu sunt!winking

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ținând cont de vechime, acele siguranțe care lipsesc ascund o problemă tehnică rezolvată pe direct, fără a mai trece prin computerul de bord.
În momentul în care vei merge la un service și le va pune există riscul ca să ai parte de o mie și una de luminițe în bord, alarme de avarie și alte probleme mecanice.
Dacă mașina merge bine, nu umbla la tabloul de siguranțe absolut deloc.
Numai în cazul în care apar probleme mecanice umblii acolo!

| SuNaM a răspuns:

Însemna că sunt opțiuni probabil pe care nu le ai. Sau, la motor mai este un releu cu siguranțe și ar putea fi acolo.